Історія деяких зернових культур



Предком культурного жита, вважається його дикий різновид, що раніше класифікувався як гірське жито, росте в горах Малої Азії і подекуди на Близькому сході. На території Східної Європи жито спочатку було відоме як бур’ян на посівах пшениці і лише пізніше, на межі нашої ери, воно почало вирощуватись як самостійна культура. З усіх злакових культурне жито є найбільш морозостійким , а тому з Середніх віків жито почало вирощуватися у великих обсягах як головна хлібна культура як в Центральній, так і у Східній Європі.

Кукурудза - найдавніша хлібна рослина Землі, найбільша із зернових. Людина стала вирощувати кукурудзу приблизно 10 000 років тому. Після другої подорожі Колумба вона з'явилася в Іспанії, потім в Італії, відтіля рушила на Схід, в тому числі, приблизно 500 років тому, з’явилась і в Україні.

Батьківщина проса, з якого виробляють пшоно, - Китай, там його вирощують вже більше 5 тисяч років (з III тисячоліття до н. е..). Звідти воно розселилося в інші країни Євразії. Народи, які жили на території нашої країни, розводили просо в глибоку давнину.

Історично були одомашнені два види рису, азіатський рис і африканський рис . Для народів Азії він є найпоширенішою хлібною культурою. В Україні сіяти рис почали тільки у 1930-х роках.

Батьківщина вівса - Монголія і північно-східні провінції Китаю. Його почали обробляти пізніше ніж пшеницю та ячмінь — у другому тисячолітті до нашої ери. Він засмічував посіви пшениці та ячменю, проте землероби не намагалися з ним боротися, оскільки вже тоді були відомі його чудові кормові властивості. На Русі овес був найважливішою з оброблюваних культур. Страви, приготовлені з вівсяної крупи, борошна і толокна були звичною їжею для населення Київської Русі.

Коментарі